Šių urnų gamybai dažniausiai naudojamos ąžuolo, riešuto, klevo, vyšnios ar raudonmedžio mediena, taip pat, pušis, tuopa. Urnos gali būti puoštos geometriniais raštais ar motyvais, kitais papuošimais. Ypač tinka laidojimui žemėje, arčiausiai ekologiškumo idėjai.
Šios urnos – pagamintos iš įvairių rūšių metalo. Tai ilgaamžiškos, tvirtos, ypač tinkamos laidoti kolumbariumų kriptose urnos, kadangi gali atlaikyti įvairias klimato sąlygas. Šių urnų dizainas gali būti įvairus nuo klasikinių iki itin modernių.
Natūralaus akmens masės urnos išlieka nepakitusios išvaizdos ypatingai ilgą laiką, todėl labiausiai tinkamos laidoti kolumbariume. Akmeninės urnos gaminamos iš natūralaus ir dirbtinio akmens, jos yra sunkios, tačiau tvirtai simbolizuojančios natūralumą ir ilgaamžiškumą.
Šios rūšies urnos yra spalvingos, įvairių dydžių ir formų. Yra rankų darbo, todėl gali būti puoštos įvairiais ornamentais ir simbolika.
Lietuviškos rankų darbo trijų dydžių urnos. Ilgaamžiškos urnos skirtos kolumbariumo kriptai, taip pat ir laidojimui žemėje. Suyrančios urnos (palaidojus suyra ir išsisklaido žemėje) ir urnelės skirtos dalelei pelenų, norintiems žmogaus dalelę pasilikti sau.