Tinklaraštis

PagrindinisPatarimaiApeigos ir gedulingi pietūs

Apeigos ir gedulingi pietūs

Anksčiau buvo įprasta laidotuves rengti dvi ar tris dienas. Tačiau šiais laikais tradicijos keičiasi ir artimojo išlydėjimas modernėja. Atsisveikinimas dažniausiai planuojamas vienai dienai, o kitą vyksta laidotuvės. Kelių dienų laidotuvės buvo įprasta senesniais laikais ir tikrai nereikėtų pergyventi, kad laidotuvės gali būti per trumpos. Vienos dienos atsisveikinimui laiko tikrai pakanka.

Tradicinis kūno laidojimas vis dar dažnas pasirinkimas, tačiau vis dažniau žmonės renkasi artimojo kūną kremuoti ir laidoti su urna. Urnai laidoti reikia mažiau vietos, ją galima laikyti kolumbariumuose. Be to, rengiant atsisveikinimą su artimuoju, jis daug jaukesnis ir suteikiantis mažiau išgyvenimų, nei matant kūną.

Giedotojai, gedulinga muzika – tai tendencijos, kurias vis dažniau keičia kitos. Žmonės vis dažniau renkasi ramią, lengvą muziką, kviečia žmones grojančiais smuiku, saksofonu ar kitu instrumentu, gebančiu skleisti ramų ir subtilų foną. Skambant tokiam fonui žmonės jaučiasi ramiau. Šiuolaikinės technologijos leidžia laidotuvių renginiams tapti prieinamesniems ir interaktyvesniems. Dabar laidotuvių ceremonijos gali būti transliuojamos tiesiogiai internetu, kad artimi žmonės ir draugai galėtų dalyvauti net jei negali būti fiziškai laidotuvių metu. Taip pat yra specialios programos ir tinklalapiai, skirti prisiminimams, prisiminimų dalinimui ir elektroniniams prisiminimų albumams kurti.

Jeigu artimieji pageidauja, kad laidojimo apeigose dalyvautų kunigas, reikia kreiptis į savo parapijos kunigą arba šarvojimo salės esančios parapijos kunigą ir su juo susitarti.

Laidotuvėse dalyvauja mirusiojo artimieji, giminės ir draugai, kuriuos įprasta pavaišinti gedulingais pietumis. Kauno mieste MB ‚Sielvartas“ padės pasirinkti ir organizuoti gedulingus pietus pagal Jūsų pasirinkimą.