Tinklaraštis

PagrindinisPatarimaiLaidotuvių eiga

Laidotuvių eiga

Keičiasi atsisveikinimo su mirusiuoju tradicijos, todėl, esminis klausimas į kurį pirmiausiai turėtų atsakyti mirusiojo artimieji, kokiu būdu miręs žmogus bus laidojamas: šarvojamas ir laidojamas tradiciniu būdu ar kremuojamas. Planuojant laidotuvių eigą MB „Sielvartas“ darbuotojai padės išsirinkti karstą ar urną, velionio drabužius, gėles, vainikus ir kitus laidojimo reikmenis. Kūnas taip pat bus tinkamai paruoštas šarvojimui ir laidotuvėms. Sprendimas, kurios šarvojimo salės tinkamiausios, gali būti itin sudėtingas. Kauno mieste MB „Sielvartas“ gali organizuoti šarvojimą atsižvelgdami į pageidaujamą vietą ir patarti, kuri šarvojimo salė yra geriausias Jūsų pasirinkimas. Tik suderinus šiuos esminius klausimus, laidojimo įmonė toliau pasirūpins Jūsų artimojo išėjusio į amžinybę šarvojimu, laidojimu ir palydėjimu į paskutinę kelionę.

Pažymėtina, kad mirusio artimiesiems svarbu nepamiršti pasirinkti laidojimo vietą ir gauti leidimą mirusį asmenį laidoti kapinėse. Leidimas laidoti išduodamas savivaldybėse ar seniūnijose mirusiojo giminaičiams, sutuoktiniui (-ei) ir kitam laidojimą organizuojančiam asmeniui, pateikusiam rašytinį prašymą ir mirties liudijimą.

Leidimas laidoti esamoje (turimoje) kapavietėje išduodamas mirusiojo giminaičiams, sutuoktiniui (-ei) ir kitam laidojimą organizuojančiam asmeniui, pateikusiam prašymą, mirties liudijimą ir kapavietę prižiūrinčio asmens prašymą ir (ar) rašytinį sutikimą.

Kaune prašymai priimami SĮ „Kapinių priežiūra“ Savanorių pr. 347, tel. +370 (37) 206689.